top of page

EFT - technika emoční svobody

SUJOK

Pokud bojujete s nedostatečnou sebedůvěrou, trpíte strachem nebo fóbií, máte problémy ve vztazích, vyzkoušejte techniku emoční svobody. Nejen na akutní bolesti hlavy, zad nebo žlučníku, zvětšené mandle nebo krvácení z nosu je vhodná korejská akupresura SUJOK.
eft sujok

EFT - Emotional Freedom Techniques - technika emoční svobody

je založena na poznatku, že příčinou všech negativních emocí je porucha v našem energetickém systému, porucha proudění energie v lidském těle. Emocionální problémy jsou také jednou z hlavních příčin fyzických onemocnění, protože emocionální a fyzické tělo jsou spolu navzájem úzce spojené, poruchy v emoční oblasti se dříve nebo později začnou manifestovat také ve fyzické oblasti.  Negativní myšlenky, zážitky, traumata, úzkosti, vzorce chování jsou mnohdy uložené hluboko v našem podvědomí, aniž bychom o tom věděli. Tyto negativní myšlenky následně vedou k psychickým a fyzickým problémům.

 

Pomocí metody EFT lze v podvědomí tyto negativní prvky nalézt a zpracovat je tak, aby nevyvolávaly žádnou negativní emoční odezvu. Energetický systém již nebude narušován, uzdravíte se na psychické i fyzické úrovni.

Veškeré energetické bloky jsou postupně zpracovány pomocí poklepání na akupunkturní body konečky prstů. Jedná se v podstatě o formu psychologické akupunktury. Dochází k stimulaci obnovení toku energie a k odstranění negativních programů.

Jsou poklepávány body v obličeji, horní části trupu a na prstech rukou.

Po nalezení zmiňovaných programů je odstraníme tak, že se konečky prstů ťuká na akupunkturní body na těle a tím dochází k stimulaci obnovení toku energie. Díky tomu jsou negativní programy trvale odstraněny.

Metoda je vhodná zejména při fóbiích, strachu, nedostatečné sebedůvěře, problémech v mezilidských vztazích. Vhodné i pro samopomoc.

 

SUJOK - SU JOK

je akupresurní a akupunkturní metoda, která ošetřuje projekční body na dlaních nebo chodidlech. Akupunkturní body lze ovlivňovat nejen za použití malých vlasových jehliček, ale také pomocí magnetů nebo semínek, u malých dětí také barvami. Je to univerzální léčebná metoda, vhodná zejména při léčbě akutních lokálních potížích, jako jsou bolesti hlavy, migrény, bolesti zad, žlučníku, zvětšení mandlí, krvácení z nosu a podobně. Su Jok tlumí bolest, harmonizuje činnost orgánů, případně mobilizuje síly organismu pro zvládnutí chronických obtíží.

Autorem metody Su Jok je jihokorejský vědec, profesor Park Jae Woo , který vystudoval nejen západní medicínu, ale také východní přírodní medicínu a filosofii a vytvořil univerzální léčebný systém, sjednocující školu indickou, egyptskou a čínskou.

Tradiční orientální medicína má celostní přístup a na člověka nahlíží jako na bioenergetický systém. V léčbě se zaměřuje nejen na složku fyzickou, ale také mentální a emocionální. Léčebný systém Su Jok je založen na respektování harmonie a rovnováhy. Využívá podobnosti ruky a nohy k celému tělu člověka a působením na projekční plochy harmonizuje energetický systém.

Metoda je vhodná  i pro samopomoc.

 

 

REIKI

zprostředkování vesmírné energie pomocí rukou. Vhodné zejména při únavě, vyčerpání posílení funkce orgánů, urychlení léčby.

bottom of page